Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece haber aktarımı dâhilin bileğil, aynı zamanda sefa dâhilin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız ölçüsüz biriyle yapılabildiği kabil hatta teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri yoluyla yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve söyleşi etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş edinmek dâhilin sadece nickname (takma ad) sermek yeterli olurken kimilarındaysa sohbete mebdelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program çatlak yüzünü kullanarak sadece yazgılı, yazgılı ve görüntülü, sesli ve görüntülü kabil tercihe demetlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kısaca süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir gayrı pop chat program olan ve internetin efsane mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir